Wsparcie dla uczniów z terenu Gminy Serokomla z programu „Zdalna Szkoła” - Portal Informacyjny Gminy Serokomla

Portal Informacyjny Gminy Serokomla

Wsparcie dla uczniów z terenu Gminy Serokomla z programu „Zdalna Szkoła”

20 maja 2020

W kwietniu  ruszył program Ministerstwa Cyfryzacji w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa  pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego”, który jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa i wprowadzenie w kraju stanu epidemii w związku z rosnącą liczbą przypadków zakażenia koronawirusem.

Zamknięcie szkół wymusiło zmianę sposobu prowadzenia lekcji. Uczniowie zostali zmuszeni do nauki w domach przed komputerami czy tabletami, chociaż niektórzy z nich nie mają odpowiedniego sprzętu komputerowego.

Projekt „Zdalna Szkoła”, umożliwił samorządom zakup komputerów i tabletów do szkół ze środków finansowanych z budżetu Unii Europejskiej.

Gmina Serokomla  otrzymała 60 000,00 zł., na zakup  20  laptopów z oprogramowaniem. Laptopy te zostały przekazane do Zespołu Szkół Serokomli. Dyrekcja Szkoły zdecyduje, którym uczniom sprzęt zostanie przekazany do nauki zdalnej (na podstawie umowy użyczenia), później sprzęt zostanie zwrócony do szkoły.

Do uczniów trafiły  również  tablety otrzymane z Urzędu Marszałkowskiego, które zostały przekazane do szkół według wykazów opracowanych przez Departament Kultury, Edukacji i Dziedzictwa Narodowego UMWL.

 


Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie